Aranżacje wnętrz na święta Bożego Narodzenia

Wystrój, dekoracja domu i aranżacja wnętrz na święta to nie lada wyzwanie!

Wszyscy żartują, że sezon świąteczny zaczyna się wcześniej i wcześniej każdego roku. Jednak planowanie z wyprzedzeniem może oznaczać mniejszy stres, w miarę zbliżania się tych świątecznych dni. Szykując aranżację wnętrz na Święta Bożego Narodzenia już teraz będziesz mieć wszystko pod kontrolą, a to co pozostanie to drobiazgi i ostatnie finałowe akcenty. Dla tych, którzy celebrują Boże Narodzenie, jest to jedna z najbardziej wyjątkowych pór roku. Oznacza czas dla rodziny i przyjaciół, hojność, wspaniałomyślność i wiele ciepłych wspomnień. W tym sezonie świątecznym wypróbuj moje pomysły dekoratorskie na aranżację świąteczną wnętrza, które przemawiają do pięciu zmysłów: wzroku, węchu, smaku, dźwięku i dotyku. Dekorować warto nie tylko pokoje dla dzieci, ale i wszystkie nasze domowe wnętrza.

Od czego zacząć świąteczną aranżację wnętrz?

Dla zmysłu wzroku:

Wybierz schemat kolorystyczny. Niezależnie czy będzie tradycyjny czerwono-zielono-złoty, biało- srebrny czy nowoczesny srebrno-czarny czy purpurowo-szafirowy, wybór schematu kolorystycznego poprowadzi cię przez wszystkie pułapki aranżacji domu na święta do spójnego spektakularnego efektu. Trzymaj się wybranego schematu kolorów, stosuj go w ozdobach na choince, lampkach, nakryciu stołu i akcentach w całym domu.

Głównym elementem aranżacji i projektu wnętrz na święta Bożego Narodzenia jest zawsze nastrojowe oświetlenie. Jest to ten jedyny moment w roku kiedy nie musimy sobie żałować pięknych dodatkowych łańcuchów z lamkami na framugach okien, poręczy schodów, kominku a przede wszystkim na choince. Jeśli nie chcemy, aby naszą świąteczną aranżację wnętrza psuły przewody, możemy je ukryć wśród iglastych gałązek a końcówki owinąć aksamitną wstążką.

Dekoracje na święta dla zmysłu dotyku

Stwórz ciepłe i przytulne otoczenie. Twoja aranżacja wnętrza na Święta Bożego Narodzenia musi być piękna ale również ciepła, sympatyczna aby zachęcić przyjaciół i rodzinę do relaksu, odpoczynku i powspominania poprzednich uroczystości. Poduszki o tematyce bożonarodzeniowej na miękkich tkaninach zachęcają do przytulania w salonach i pokojach rodzinnych, więc używaj dużych solidnych kolorowych poduszek jako tła dla mniejszych dekorowanych poduszek na krzesłach i sofach. Grube i ciepłe Koce z w głębokich odcieniach czerwieni, zieleni i kremów lub w innym wybranym przez ciebie schemacie kolorystycznym również działają dobrze. Można łączyć kolory i wzory.

Nie zapomnij w swojej świątecznej aranżacji domu na święta o zmyśle węchu. Świąteczne zapachy są bardzo ważne dla tworzenia właściwej atmosfery. Zapachy sezonowe takie jak sosna, żurawina, pierniki, cynamon, pomarańcze to tylko kilka możliwości. Rozstawiaj po domu świece zapachowe lub podgrzewacze do olejków.

Aranżacja wnętrz na Boże Narodzenie zrobi większe wrażenie w odpowiedniej oprawie muzycznej.

Ze świętami Bożego Narodzenia łączą się dla każdego z nas inne wspomnienia dźwiękowe. Jeśli nie masz jeszcze swoich ulubionych zestawów muzyki na Święta wypróbuj jazzowe interpretacje klasycznych melodii lub nowocześniej to co nagrywają specjalnie na ten sezon świąteczny gwiazd pop.

Dekoracje na święta dla smaku

Ostatnim i bardzo ważnym elementem świątecznej aranżacji wnętrza jest zmysł smaku. Nie mówimy o celebrowaniu Wigilii i świątecznego obiadu ale o przygotowaniu na cały czas świąt specjalnego menu. Drobnych ale cieszących nas atrakcji takich jak domowe pierniczki, cukierki na choince, specjalna herbata z dodatkami czy zapożyczony zza oceanu „eggnog”.

Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Scroll to Top