8 pomysłów jak urządzić domowe biuro

Jak urządzić domowe biuro w oryginalny sposób. 8 gotowych pomysłów jak połączyć domowe biuro z resztą przestrzeni mieszkalnej. Jak zaprojektować swoje miejsce pracy w domu.

Jeśli mieszkasz w mieszkaniu “przytulnym”, to wiesz, jak wiele kłopotów może sprawić ustawienie mebli w taki sposób, aby wyglądały dobrze i stosunkowo funkcjonalnie. Ale kiedy nie ma miejsca na pracę w domu, kwestia zaprojektowania stanowiska może być prawdziwym wyzwaniem. Sypialnia? Salon? Gdzie jeszcze? Cóż, jeśli jesteś gotów poświęcić nieużywaną garderobę lub szafę, to może być dobrym rozwiązaniem 🙂 Te ‘szafobiura’ zmaksymalizują Twoją przestrzeń w małych pomieszczeniach i rzeczywiście będą wyglądać świetnie. Taka przestrzeń nadaje się znakomicie nie tylko na małe biuro, ale także na kącik dla dziecka!

Spójrz na to, co niektórzy właściciele domów i lokatorzy mieszkań byli w stanie zrobić ze swoimi szafami. Co za świetny pomysł! 🙂

Jeśli nie dysponujesz szafą czy garderobą, którą możesz zaadaptować na domowe biuro spróbuj znaleźć wnękę lub część przestrzeni w rogu jednego z pokoi.

Domowe biuro powinno być utrzymane w stylu i charakterze reszty mieszkania. Nawet zwykłe biurko będzie dobrze pasowało jeśli wybierzesz je starannie i uzupełnisz pasującymi do reszty stylu detalami (lampka, półka, fotel, poduszka). Kolor, jak widać na poniższych przykładach aranżacji domowego biura, odgrywa również ważną rolę. Jeśli będzie kontrastowy do reszty wnętrza wydzieli tą specjalną przestrzeń biurową mimo iż nie jest oddzielona drzwiami.

1. Domowe biuro w białym kolorze

2. Domowe biuro w przestrzeni pod schodami

3. Drzwi szafy są tablicami do przypinania w tym domowym biurze.

4. Domowe biuro w szafie można ukryć za kotarą w czasie gdy go nie używamy.

5. Domowe biuro we wnętrzu szafy, z której usunięto drzwi

6. Duża szafa wnękowa w jadalni wypełniona blatem i półkami pozwala zorganizować przestrzeń biurową

7. Intensywny grafitowy kolor wydziela przestrzeń domowego biura z całego pomieszczenia

8. Drzwi szafy lub garderoby mogą zasłaniać nasze domowe biuro jeśli przestrzeń jest na tyle duża, że mieści całość przestrzeni do pracy w środku.

Scroll to Top