Projekt mieszkania w nowoczesnym styluKoleżanka poprosiła mnie o zaprojektowanie jej apartamentu. Zgodziłam się chętnie, choć styl nowoczesny nie jest moją domeną ale realizowałam już projekty apartamentów w stylu nowoczesnym. Lubię wyzwania, więc zaczęłam drążyć temat aranżacji nowoczesnego salonu z jadalnią i aneksem kuchennym, gabinetem i sypialnią.

Aby zrealizować cel jakim miało być uzyskanie poczucia przestrzeni i otwarcie ciemnej kuchni bez okna przez połączenie bezpośrednio z jadalnią, potrzebne było przestawienie ścian. Mieszkanie całkowicie zmieniło swój rozkład. Tam gdzie wcześniej był salon powstał gabinet a tam gdzie gabinet salon, ta zamiana rozkładu pomieszczeń była niezbędna aby wyjście na balkon było w salonie. Dziwne, że wcześniej, w oryginalnych planach mieszkania, było inaczej.

Projekt nowoczesnego salonu z aneksem kuchennym

Aranżacja salonu z aneksem kuchennym nie jest prostą sprawą. W projekcie należy uwzględnić źródło światła i tak je wykorzystać, aby zabudowa kuchenna (kuchnia) nie wydawała się ciemna i niewielka. Mimo wykorzystania ciemnych mebli kuchennych w zabudowie, odpowiednie zaprojektowanie nowoczesnego oświetlenia w salonie i aneksie, spowodowało niezwykły efekt.

Długo myślałam nad dopracowaniem stylu i kolorystyki tej nowoczesnej aranżacji salonu z jadalnią i aneksem kuchennym. Zaproponowałam w pierwszym etapie projektu wnętrza moodboard gdzie łączyłam drewno i jego wybarwienia, kolory szarości, kolory ziemi, taupe, czerni. Próbowałam dodać kolor jako akcent, bo taki był pierwszy zamysł. Ostatecznie, na całość projektu, tego nowoczesnego mieszkania, miało wpływ jedno zdjęcie. Zachwycająca tapeta czarno-szara i ciemne wykończenie kuchni i salonu. Powstała minimalistyczna, kobieca monochromatyczna ale przytulna aranżacja wnętrza.

Włoski design jako nowy trend w oświetleniu mieszkania

Na nowoczesną aranżację oświetlenia salonu odpowiedź jest jedna – włoski design. Włoski design i nowoczesny styl oświetlenia salonu dodaje lekkości, jest przestronnie, pomimo nie aż tak dużego metrażu apartamentu. Zainspirowana zdjęciami umieściłam na suficie czarną szynę z punktami świetlnymi – fantastyczna dekoracja sufitu i dopełnienie reszty wystroju . Nad stołem, w jadalni góruje nowoczesna, lekka i jednocześnie piękna lampa.

Tapety do salonu nowoczesne aranżacje

Wyjątkowy przestrzenny efekt daje użycie dwóch rodzajów tapet. Jedna z nich jest naklejona na odsuniętej płycie. Dzięki użyciu dwóch kolorów ściana za kanapą ożywa.

Zaaranżowanie małego nowoczesnego aneksu kuchennego

Zaplanowanie mieszkania tak aby kuchnia połączona z salonem była jednocześnie piękna i funkcjonalna to wyzwanie dla projektanta wnętrz. Aby dobrze zaplanować ograniczoną przestrzeń nie dużego aneksu kuchennego trzeba było odwrócić rozkład kuchni i zlikwidować ścianę w holu. Oznaczało to tony gruzu, wielkie zmiany w instalacji elektrycznej, czyli wielokrotne przyjazdy i kontrole w trakcie realizacji. Niekończące się rozmowy z wykonawcami, elektrykami, stolarzami, monterami, ale przecież między innymi dlatego zleca się całkowity projekt mieszkania wraz z nadzorem wykonania projektantowi wnętrz.

Kuchnia, mimo ciemnych szafek, w zabudowie nie wygląda na małą sprawiła to odpowiednia aranżacja oświetlenia. Aneks kuchenny otwarty na jadalnię to bardzo funkcjonalne rozwiązanie w apartamentach

Pomysły na nowoczesną łazienkę

Pomysłów na nowoczesną łazienkę jest wiele. Projekt łazienki to zawsze wyzwanie. Jak wykończyć wnętrze aby było nowoczesne i funkcjonalne? W tym przypadku aby zachować jednolitą monochromatyczną aranżację całego apartamentu zdecydowałyśmy się na ciemną kolorystykę łazienki. Metaliczna mozaika w łazience jak i ta czarna z internity home dodają wnętrzom elegancji. W nowoczesnych łazienkach ważna jest aranżacja oświetlenia, aby wnętrze nie wydawało się ciemne i smutne. Nowoczesne lampy- tuby na suficie nie zabierają przestrzeni, a dają dużo światła. Gra światła między mozaiką a lustrami powiększa optycznie każdą łazienkę. Praktycznym elementem jest fantastyczne okrągłe lustro do makijażu wyciągane z tafli dużego lustra, które znalazła właścicielka. Szklany prysznic nie ogranicza przestrzeni wnętrza łazienki.

Projekt nowoczesnej sypialni

Projekt nowoczesnej sypialni z jednej strony jest prosty bo niewiele mieści się na takiej przestrzeni, z drugiej strony to wyzwanie jak połączyć funkcjonalność z piękną nowoczesną aranżacją sypialni. W tym przypadku łącznikiem z resztą apartamentu jest kolorystyka i zastosowanie nowoczesnego oświetlenia. Wzrok przyciąga, nowoczesna tapeta na całej ścianie stanowiącej zagłówek łóżka, na jej tle świetnie wyglądają nowoczesne kinkiety, reflektorki.

Duże lustro w przedpokoju to nie tylko praktyczny element wyposażenia. Odbija światło i powiększa przestrzeń.

Gabinet na końcu korytarza jest azylem gdzie można wygodnie ułożyć się w fotelu i zatopić w lekturze ulubionych książek. Regały na obu ścianach zapewniają dość miejsca do ich wygodnego przechowywania.

Ta nowoczesna monochromatyczna aranżacja apartamentu wycisza, tonizuje, sprzyja naszemu uspokojeniu i równowadze. Projekt mieszkania dla kobiety pastelowy, delikatny to nie jest jedyny kierunek aby wnętrze było przytulne.

Cieszę się z uzyskanego efektu. Dokładnie jest tak jak to wspólnie z inwestorką wymyśliłyśmy:)

Prowadzenie projektu: Miśkiewicz Design
Zdjęcia: Anna Powałowska
Stylizacja wnętrz: Miśkiewicz Design

Scroll to Top