Dom w stylu współczesnymWszechobecna zieleń podwarszawskiej natury zaklęta w nienagannej ciszy otoczenia, a w nichpiękny dom w otulinie lasu. Współczesny charakter tych wnętrz to coś, co zapiera dech w piersiach. Nie bez powodu za moment ukaże się publikacja tej realizacji w magazynie ‘Czas na Wnętrze’. Nie omieszkamy się tym pochwalić.

Dom jest duży, jasny i przestronny. Już na samym początku naszym oczom ukazuje się otwarta przestrzeń nad salonem, która dodatkowo powiększa go optycznie bezkresem sięgającym nieba. W tym oryginalnym pomieszczeniu swoje miejsce znalazły przepiękne minimalistyczne lampy, które w zestawieniu z pozostałymi dodatkami nadają oryginalnego charakteru tej przestrzeni. Nawiązująca do lasu za oknem, zielona, welurowa, składająca się z kilku części sofa została wykonana na zamówienie. Dzięki niej salon zaprasza do odpoczynku i wytchnienia – wystarczy wygodnie usiąść i patrzeć na świat, jaki ukazuje się za dużymi oknami. W części jadalnianej przy samych oknach stanął solidny stół w kolorze ciemnego drewna, któremu delikatności dodają powieszone nad nim przezroczyste okrągłe lampy.

Kuchnia to kwintesencja minimalizmu i elegancji ubranych w ciemne szarości i brązy. Duża wyspa  optycznie oddziela przestrzeń kuchenną od reszty pomieszczenia. Jednocześnie pozwala na przygotowywanie posiłków w kontakcie z osobami przebywającymi w salonie. Sprzęt AGD został tu pięknie wkomponowany w zabudowę, przez co kuchnia zyskała dodatkową przestrzeń.

Natura za oknem spójnie splata się z dużymi ilościami drewna zastosowanymi w każdym z pomieszczeń. Na górę prowadzą brązowe, piękne, kręte, dekoracyjne schody jak u Gaudiego, otulone kontrastującą z nimi nieskazitelną bielą ścian. Można z nich podziwiać dolną część domu.

Sypialnia na górze to kwintesencja prostoty. Nie potrzeba było nic więcej prócz ogromnego, solidnego drewnianego łoża, w którym każda noc będzie zapewniała wygodne sny.

Łazienka na pewno spełni oczekiwania wszystkich korzystających z niej osób, między innymi dzięki dwóm umywalkom umieszczonym w eleganckim towarzystwie białych mebli. To uniwersalne i ponadczasowe miejsce, które pozwoli na zasłużony relaks. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż na podłodze znalazła się płytka imitująca drewno.

To wnętrze stanowi przeciwwagę dla łazienki znajdującej się na dole, która jest utrzymana w innym klimacie – ciemne kolory, kilka odcieni szarości, a do tego kamień w towarzystwie naturalnego drewna i perełka – prostokątne lustro w starej drewnianej ramie.

Przy takich oryginalnych, nietuzinkowych aranżacjach nie dziwi więc fakt, że świat chce się nimi pochwalić w magazynie wnętrzarskim. Pękamy z dumy!

Prowadzenie projektu: Miśkiewicz Design i Gabriela Radwanowska
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
stylizacja wnętrz: Miśkiewicz Design

Scroll to Top