Dom w stylu współczesnymBardzo lubię, kiedy przyszli właściciele zapraszają nas do projektów domów na peryferiach Warszawy. To zawsze duże wyzwanie, by wkomponować wnętrza w otaczającą je naturę, niezakłóconą zgiełkiem dużego miasta. Stworzyliśmy projekt pełen ciepłych, ziemistych barw, który idealnie łączy się z ponadczasowym minimalizmem zaklętym w eleganckich dodatkach i wysublimowanych detalach. I tak też zaprojektowaliśmy przestronny salon, w którym ciepło domowego ogniska podkreślają właśnie kolory ziemi: beże, biele i szarości oraz nowoczesny kominek. Meble i bardzo ważny element dekoracyjny, jakim są zabudowy meblowe na zamówienie nadają niepowtarzalności wnętrzom. W jadalni zagościł elegancki czarny stół, przy którym dumnie stoją welurowe krzesła gotowe przyjąć każdego, kto ma ochotę na ucztę dla podniebienia, ale także dla oka i duszy. Niekwestionowanym królem elegancji jest tam ciemnobrązowy kamień na ścianie, który dodatkowo eksponują liczne elementy oświetlenia.

Przestronna, ale minimalistyczna kuchnia z nowoczesnymi, oryginalnymi lampami nad stołem i stonowane kolory tworzą spójną całość z zabudową kuchenną na zamówienie. Kamienne, naturalne blaty to kwintesencja elegancji i prostoty, w których pięknie odbija się górne światło.

W projekcie znalazło się również miejsce na gabinet – nowoczesny, prosty z ciekawym oświetleniem. To przestrzeń, która dzięki swej prostocie bez wątpienia pozwoli na skupienie przy pracy.

W sypialni główną rolę odgrywa duże łóżko, za którym znajduje się jasny zagłówek z tapicerowanym wezgłowie. Ten detal pozostaje idealnie spójny z kolorami ziemi, które tam królują. Wszystko wykonane jest na zamówienie.

Odrobina dziewczęcego, delikatnego różu gości w pokoju i sypialni córki gospodarzy. Pokój oprócz mebli ozdabiają pufy w pastelowych kolorach oraz piękne zwisające z sufitu przezroczyste lampy, które przypominają bańki mydlane tak charakterystyczne dla beztroskiego okresu młodości.Sypialnię córki wyróżnia jasnoróżowe obicie na ścianie. W pokoju znalazło się również duże, wygodne łóżko wykonane na zamówienie.

Pokój gościnny to prostota w najpiękniejszej postaci. Kolory ziemi, w tym zielona, rozkładana sofa wystarczyły, by utrzymać charakter spójny z pozostałymi pomieszczeniami w domu.

Toaleta jest prosta, nowoczesna, a efekt ten uzyskaliśmy dzięki beżom i delikatnym dodatkom w kolorze eleganckiej czerni. W łazienkach dostojności nadaje wszechobecny naturalny kamień połączony z elementami drewna.

W całym projekcie wykorzystaliśmy nietuzinkowe, duże ilości oświetlenia, które tworzą przepiękne świetliste sceny. Idealnie odzwierciedla je również klatka schodowa, w której odbywa się przedstawienie z oświetleniem w roli głównej.Znalazł się tam także wiatrołap z nowoczesnym siedziskiem, oszkleniami i pięknym oświetleniem.

Nie da się przejść obojętnie wobec piękna tych wnętrz, w których każdy detal został dokładnie przemyślany, włącznie z inteligentnymi systemami, w jakie wyposażony jest ten dom. Jakość tych wnętrz to naprawdę wysoko podniesiona poprzeczka. To miejsce, w którym niezaprzeczalnie będzie się pięknie mieszkać.

Prowadzenie projektu: Miśkiewicz Design i Marta Janik

Scroll to Top